BALPARK

Balpark Hakkında

2015 yılı Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 2015 yılı Mayıs ayı içerisinde yapılan incelemelerde Balıkesir İli genelinde kayıtlı araç toplam sayısı 404.527 adet olarak belirlenmiştir. 2016 yılı Mart ayı verilerinde ise bu sayı 423.120 adet olarak tespit edilmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda Türkiye geneli kişi başına düşen araç sayısında ilimiz ilk sıralarda yer almaktadır.
Bu kapsamda hızla artan araç sayısı gözönünde bulundurulduğunda açık, katlı ve yolüstü otoparklanma ihtiyacını karşılayacak projeleri üstlenen Balpark Balıkesir Otopark İşletmeleri 5216 sayılı Büyükşehir Belediye kanunu gereği, Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi 11.12.2014 tarih ve 409 sayılı kararı ile hizmete başlamıştır.
Hizmete başladığı günden itibaren öncelikli amacı; şehir içi trafiğini rahatlatmak, vatandaşlarımız için adaletli otopark hizmeti sağlamak ve kaliteli hizmet olan Balpark Balıkesir Otopark İşletmeleri Tic.Ltd.Şti. Balıkesir ili merkez ve ilçelerinde 2016 yılı itibari ile 97 adet yolüstü otopark, 10 adet açık otopark, 3 adet katlı, 1 adet yeraltı otopark ve Türkiye'de bir ilk olan Robotik Otopark olmak üzere toplamda 293 personel istihdamı sağlayarak Balıkesirimize hizmet etmektedir.

MİSYON
Şehir içi trafiğini rahatlatmak, vatandaşlarımız için adaletli otopark hizmeti sağlamak ve kaliteli hizmet verebilmektir. 
VİZYON
Balıkesir ilimizde otopark ihtiyacını karşılayacak olan alanlar ve projeler üreterek ulaşım sektöründe Balıkesir’i markalaştırmak, istihdama yönelik projeleri ile yeni iş sahaları oluşturmak, sektörel eğitimler ile donanımlı personel yetiştirmek.