Hakkımızda

Balıkesir halkı ve Balıkesir Belediyesi birleşerek, Bahcelievler Mahallesi Atatürk Caddesi No:2/A adresinde FIRINTAŞ TERMAL TURİZM ULAŞTIRMA İNŞAAT GIDA SANAYİ TİCARET A.Ş. ‘yi kurmuştur.
1980 yılında ekmek üretmeye başlayan Fırıntaş Termal Turizm Ulaştırma İnşaat Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. 36 yıldır Balıkesir halkının sağlıklı, kaliteli, hijyenik ve ucuz ekmek ihtiyacını karşılamak için, faaliyetlerini sürdürmüştür.
2000’li yıllarda Garaj Şubesi, Çardaklı Şubesi ve Karizma şubelerini hizmet açmış, 2005 yılında ,Bütün fırınlarını daha iyi hizmet vermek için tek çatı altında Bahcelievler Mahallesi Atatürk Caddesi No:2/A adresinde toplamıştır.
2014 yılından itibaren, FIRINTAŞ ekmek üretiminin yanında, Engelsiz Yaşam Parkı, Çevre Eğitim Parkı, Kır Kahvesi, Cafe Terminal-1 ve Terminal-2, Sosyal tesislerini işletmeye başlamıştır.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa ettirilen ve çocuklara yönelik pek çok eğlence kompleksinin bulunduğu ÇOCUK KÖYÜ, 15.11.2015 tarihinde FIRINTAŞ tarafından işletilmeye başlanmıştır.
2016 yılının haziran ayında Balıkesir Büyükşehir Belediyesine ait Karesi ve Altıeylül hafriyat sahalarının işletmesini de yine FIRINTAŞ üstlenmiştir.


Misyonumuz

Fırıntaş; kuruluş amacı, vizyon ve misyonu çerçevesinde halkımızın sağlığını esas alan sektörün öncüsü kuruluş olmayı hedefleyerek, üretmekte olduğumuz tüm ürünlerimizin sürekli değişen teknoloji, çevre, ekolojik denge, toplum sağlığı ve gıda güvenliği kapsamında üretimine devam ederek, Ar-Ge ve ürün geliştirme çalışmaları yapılarak her zaman daha iyisini ve daha ilerisini hedeflemektedir.


picture